ČD-IS dodá rezervační systém Rakouským drahám

16.4.2019


ČD - Informační systémy (ČD-IS) společně s firmou CHAPS vyhrála výběrové řízení na dodávku rezervačního systému pro odbavení cestujících v osobní přepravě pro Rakouské spolkové dráhy (ÖBB). Tento zahraniční obchodní úspěch naší společnosti dokonce oznámily ČD prostřednictvím tiskového prohlášení.

S blížícím se koncem existence stávajícího mezinárodního řešení, které řadě evropských železničních dopravců poskytuje Deutsche Bahn (tzv. EPA), zvolily Rakouské spolkové dráhy (ÖBB) v roce 2018 cestu vlastního řešení a vypsaly tendr na dodavatele rezervačního systému.

Ten slouží k rezervaci míst/lůžek/lehátek/aut ve vlacích nejen ÖBB, ale i všech ostatních železničních dopravců napojených na ÖBB. Jde o nesporný úspěch a významnou referenční zakázku.

Implementační fáze projektu je plánovaná zhruba na 18 měsíců. Jde o první IT projekt v podobném rozsahu pro zákazníka mimo Českou republiku. ČD-IS zakázku získala společně se svou dceřinou společností CHAPS. Věříme, že i přes ambiciózní termíny pro jednotlivé fáze dodávaného řešení, se celému projektovému týmu a vývojářům společnosti CHAPS podaří dodat bezvadné dílo s pozitivním dopadem pro zákazníky ÖBB.