Stali jsme se Ježíškovým vnoučetem

11.12.2018


Do projektu Ježíškova vnoučata pořádaného Českým rozhlasem jsme se letos zapojili i my a společně s Českými dráhami jsme navštívili paní Libušku a splnili jí tak vánoční přání.

Stali jsme se Ježíškovým vnoučetem

Přání setkat se s pracovníky Českých drah měla paní Libuška, která letos oslavila 93. narozeniny. Celý život pracovala na dráze jako vlakvedoucí a tak si chtěla zavzpomínat na svou profesi, kterou měla tolik ráda.

Společně s kolegy z ČD jsme se tedy vypravili do pečovatelského domu ve Frýdku-Místku, kde jsme paní Libušku navštívili. Mezi návštěvníky byly i její dvě bývalé kolegyně, které s ní na dráze před lety pracovaly. A tak si s paní Libuškou zavzpomínaly na tehdejší provoz na dráze, zapískaly na píšťalku, prolistovaly starým jízdním řádem z osmdesátých let a potěžkaly staré a nové štípací kleště na jízdenky.

Celé setkání se neslo v duchu vzpomínek na dráhu a tak, aby paní Libuška dál vzpomínala s láskou na svou celoživotní profesi, donesli jsme jí také nějaké dárky. Mezi dárky byl například šátek a mikina s logem ČD, kniha o železnici, kalendář s vláčky, dárkový koš a další maličkosti.

Jsme velmi rádi, že jsme se letos do tohoto projektu zapojili a zorganizovali tak návštěvu paní Libušce, které jsme vykouzlili úsměv na tváři, a vytvořili možnost zavzpomínat si se svými bývalými kolegyněmi na svou práci.