Youtuberský tábor

27.7.2018


V druhém červencovém týdnu tohoto roku se konal 2. ročník youtuberského tábora, pořádaný organizací FISAIC a Odborovým sdružením železničářů v rekreačním středisku Prudká u Doubravníku. Po dobrých zkušenostech z prvního ročníku byla naše společnost požádána, aby si vzala pod patronát technickou podporu této akce.

Youtuberský tábor

Děti byly během tábora pod vedením mladých filmařů z brněnské umělecké školy, kteří si pro ně připravili rozmanitý program, a proto bylo třeba zajistit technické vybavení dle jejich požadavků. Pro nás to znamenalo zajistit nejen odpovídající videotechniku, ale i mobilní pracovní stanice s dostatečným výkonem, aby zvládly práci v prostředí nejnovější verze Adobe Premiere. Nesmělo chybět samozřejmě také vlastní rychlé internetové připojení LTE, aby se výtvory mohly hned nahrávat a sledovat na Youtube.

Youtuberský tábor

Šli jsme ještě dál a vytvořili jsme internetové stránky i facebookovou skupinu, protože dnes valná většina rodičů a dětí spolu komunikuje právě na této sociální síti. Rodiče tak měli přehled, protože dostali okamžité upozornění, když přibyl nový obsah a mohli na něj hned reagovat.

Po celou dobu konání tábora byl přímo přítomen náš technik, aby řešil okamžité požadavky mladých filmařů či další vzniknuvší technické závady. Stejně jako minulý rok se technici oddělení Servis zhostili úkolu výborně a tábor tak po technické stránce proběhl bez jakýchkoliv problémů.